A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti


A sınıfı motosiklet ehliyeti ankara(Sürücü belgesi) ;Sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara,

A sınıfı sürücü belgesi ile kilovat sınırı olmaksızın Tüm motorları kullanabilirsiniz.

- A1 ve A2 motosiklet ehliyet sınıflarını Kapsar ve Kullanabilir.

Kızılayda sürücü kursu, Ankarada sürücü sursu, Çankayada sürücü kursu, Ankara motosiklet ehliyeti, A sınıfı motor ehliyeti, Motosiklet ehliyeti için;

Başvuru şartları:

- 18 yaşına girmiş olmak ve Okur Yazar Belgesi Olmak,

- Resmi veya özel sağlık kurulundan 16. maddede belirtilen sürücü olur raporu almış olmak,

-Türk Ceza Kanunu’nun 403, 404 üncü maddeleri ile 572/2-3 maddelerinden ikiden fazla ve 1918 sayılı Kaçakçılığın Men ve Takibine Dair Kanunun 28 ve 29 uncu maddeleri, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında kanunun 12 inci maddesinin 3 üncü ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giymemiş olmak,

- Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.

- Direkt Ankara da A sınıfı motosiklet ehliyeti alacak olanlar 16 saat Trafik ve Çevre Bilgisi dersi 8 saat İlk Yardım dersi, 6 saat Araç Tekniği Bilgisi dersi ,4 saat Trafik Adabı Bilgisi Dersi ve 14 saat Direksiyon Eğitimi dersi görmeleri gerekir. Gördükleri derslerden sınava tabi tutulurlar.

A sınıfı motosiklet ehliyeti olanlardan, B sınıfı ehliyeti isteyenler; 14 saat Direksiyon Eğitimi Dersine devam ederler. Sadece direksiyon sınavına tabii tutulurlar.

- B,C,D,F,G sınıfı (Kamyon Ehliyeti, Otomobil Ehliyeti , İşmakinası Ehliyeti) olanlardan A sınıfı ehliyet almak isteyenler; 12 saat Özel Direksiyon Eğitimi dersine devam ederler. Sadece direksiyon sınavına tabii tutulurlar.

- Direkt A sınıfı motor ehliyeti alacaklar için, Teorik sınavda İlk Yardım Bilgisi Dersinden 10, Trafik ve Çevre Bilgisi Dersinden 25, Trafik Adabı Bilgisi Dersinden 5 soru ve Araç Tekniği Dersinden 10 soru sorulmaktadır. Sınav süresi 45 dakikadır.

 A sınıfı motosiklet ehliyeti almak isityorsanız doğru adrestesiniz. Ankara nın en iyi ve kaliteli Motosiklet ehliyeti sürücü kursumuza göz atın..

Kursumuzda a sınıfı motosiklet ehliyeti verilmektedir.

Detaylı bilgi için buraya tıklayarak iletişime geçiniz..

AS POLAT SÜRÜCÜ KURSU