B Sınıfı Otomobil Ehliyeti Manuel-Otomatik


  B sınıfı manuel ehliyet, otomatik vites araçları da kullanabilir. Fakat B sınıfı otomatik vites ehliyeti olan sürücüler sadece B sınıfı Otamatik vites araç kullanabilirler.

Otomobil, yapısı itibariyle, sürücü yerinden başka en çok yedi oturma yeri olan ve insan taşımak için imal edilmiş bulunan motorlu taşıtı,

Minibüs ehliyeti, yapısı itibariyle, sürücü yerinden başka sekiz veya 14 oturma yeri olan ve insan taşımak için imal edilmiş bulunan motorlu taşıtı kullanan ehliyet tipi.

Kamyonet ehliyeti, izin verilebilen azami yüklü ağırlığı 3500 Kg.ı geçmeyen ve yük taşımak için imal edilmiş motorlu taşıtları kullanan ehliyet tipi.

Lastik Tekerlekli Traktör ehliyeti, belirli şartlarda römork ve yarı römork çekebilen, ancak ticari amaçla taşımada kullanılmayan tarım araçlarını kullanır.

-Ankara Sürücü Kursu Fiyatları, Ankarada Sürücü kursu Fiyatları, Kızılayda Sürücü Kursu,
Kızılay Sürücü Kursu ve Sürücü kursu ankara;

  Başvuru Şartları:

-18 yaşına girmiş ve okur yazar belgesi olmak.

- Resmi veya özel sağlık kurulundan 16. maddede belirtilen “sürücü olur” raporu almış olmak,

- Türk Ceza Kanunu’nun 403, 404 üncü maddeleri ile 572/2-3 maddelerinden ikiden fazla ve 1918 sayılı Kaçakçılığın Men ve Takibine Dair Kanunun 28 ve 29 uncu maddeleri, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve bıçaklar Hakkında Kanunun 12 inci maddesinin 3 üncü ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giymemiş olmak,

- Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.

- Direkt B sınıfı araba ehliyeti alacak olanlar 16 saat Trafik ve Çevre Bilgisi dersi, 8 saat İlk Yardım Dersi, 6 saat Araç Tekniği Dersi,4 saat Trafik Adabı Bilgisi Dersi ve 14 saat özel direksiyon dersi görmeleri gerekir. Gördükleri derslerden sınava tabi tutulurlar.

- B sınıfı otomobil ehliyeti olanlardan a sınıfı motsiklet ehliyeti, a1 sınıfı motosiklet ehliyeti, a2 sınıfı motosiklet ehliyeti almak isteyenler; 12 saat özel direksiyon eğitimi dersine devam ederler.Sadece direksiyon sınavına tabi tutulurlar.

- B otomobil ehliyeti olanlardan, C sınıfı kamyon ehliyeti almak isteyenler; 20 saat, D sınıfı otobüs ehliyeti almak isteyenler; 14 saat özel direksiyon dersi alıp sadece direksiyon sınavına tabi tutulurlar.

- A,A1,A2 sınıfı ehliyeti olanlardan, B sınıfı otomobil ehliyeti almak isteyenler; 14 saat özel direksiyon dersine devam ederler. sadece direksiyon sınavına tabi tutulurlar.

- G sınıfı operatörlük, iş makinası ehliyeti olanlardan, B sınıfı otomobil ehliyeti isteyenler; 14 saat özel direksiyon eğitimi Dersine devam ederler.Sadece direksiyon sınavına tabi tutulurlar.

- Daha önceden ehliyeti olmayıp B sınıfı otomobil ehliyeti alacaklar için, Teorik sınavda İlk Yardım Bilgisi dersinden 13, Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 27, Trafik Adabı Bilgisi dersinden 4,Araç Tekniği dersinden 10 soru sorulmaktadır. Sınav süresi 60 dakikadır.

B sınıfı otombil ehliyeti almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Ankaranın en iyi ve kaliteli sürücü kursu olarak kursumuza göz atın..

Kursumuzda B Sınıfı otomobil,araba (Manuel) ve B sınıfı otomatik vites ehliyeti Verilmektedir.

Detaylı bilgi için buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz...

 AS POLAT SÜRÜCÜ KURSU