C Sınıfı Kamyon Ehliyeti


 Kamyon ehliyeti, izin verilebilen azami yük taşıma ağırlığı 12000 Kg dan fazla olan ve yük taşımak için imal edilmiş motorlu taşıtı kullanan ehliyet tipi.

-Otomobil ehliyeti, yapısı itibariyle, sürücü yerinden başka en çok yedi oturma yeri olan ve insan taşımak için imal edilmiş bulunan motorlu taşıtı kullanan ehliyet tipi,

- Minibüs ehliyeti, yapısı itibariyle, sürücü yerinden başka sekiz veya 14 oturma yeri olan ve insan taşımak için imal edilmiş bulunan motorlu taşıtı kullanan ehliyet tipi,

- Kamyonet ehliyeti, izin verilebilen azami yüklü ağırlığı 3500 Kg.ı geçmeyen ve yük taşımak için imal edilmiş motorlu taşıtı kullanan ehliyet tipi.

- A sınıfı motosiklet ehliyeti, sepetli veya sepetsiz iki veya 3 tekerlekli motorlu ve kw sınırı olmaksızın tüm motosikletleri kullanabilen ehliyet tipi

- Kızılayda sürücü kursu, Ankarada sürücü kursu, Sürücü kursu ankara , Kamyon ehliyeti fiyatları için;
    Başvuru Şartları:

- 21 yaşına girmiş olmak ve en az  B sınıfı otomobil ehliyeti olmak.

- Resmi veya özel sağlık kurulundan 16. maddede belirtilen “sürücü olur” raporu almış olmak,

- Türk Ceza Kanunu’nun 403, 404 üncü maddeleri ile 572/2-3 maddelerinden ikiden fazla ve 1918 sayılı

- Kaçakçılığın Men ve Takibine Dair Kanunun 28 ve 29 uncu maddeleri, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanunun 12 inci maddesinin 3 üncü ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giymemiş olmak,
 Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.

- Direkt C sınıfı kamyon ehliyeti alınamaz en az B sınıfı otomobil ehliyeti olup 20 saat  özel direksiyon eğitimi dersine devam ederler. Sadece direksiyon sınavına tabii tutulurlar.

C sınıfı kamyon ehliyeti olanlardan A, A1, A2 sınıfı motor ehliyeti almak isteyenler; 12 saat özel direksiyon eğitimi dersine devam ederler. Sadece direksiyon sınavına tabii tutulurlar.

- C kamyon ehliyeti olanların, CE tır ehliyeti, D sınıfı otobüs ehliyeti almak isteyenler; 6 saat özel direksiyon eğitimi dersine devam etmeleri gerekir. Sadece direksiyon sınavına tabii tutulurlar.

- F traktör ehliyeti olanlardan, C sınıfı kamyon ehliyeti almak isteyenler; 24 saat özel direksiyon dersine devam ederler. Sadece direksiyon sınavına tabii tutulurlar.

Direkt Ankarada C sınıfı kamyon ehliyeti alınamaz. Önce B sınıfı otomobil ehliyeti alınıp sonra C sınıfı kamyon ehliyeti alınması gerekmektedir.

Kursumuzda C Sınıfı kamyon ehliyeti verilmektedir.

Detaylı bilgi için buraya tıklayarak iletşime geçebilirsiniz...

 

AS POLAT SÜRÜCÜ KURSU